Oslavili jsme ducha Vánoc

24. prosince 2017 v 18:47 | Liška |  Deník
Jako každé obyčejné dítě jsem kdysi věřila na Ježíška.Představovala jsem si ho jako ročního chlapečka,se zlatými kudrnami,v bílé košilce a andělskými křídli.Objeví se v krásné záři u stromečku,natáhne ruku a z dlaně se mu snesou jiskřičky,které se pod stromečkem promění v dárky.
Postupem let mi rychle docházelo,že žádný Ježíšek dárky nenosí.Že ježíšek je ve skutečnosti jen smyšlená postava.A navíc již dáááávno mrtvá.Bylo mi to i celkem jedno.Atmosféru Vánoc jsem si užívala pořád stejně.S radostným očekáváním jsem nasávala magickou atmosféru smíchanou s vůní jehličí a cukroví.
Ani koledy mě nikdy nenadchly.Musela jsem je zpívat na besítkách ve školce,potom v hudebce ve škole.Nic mi neříkaly.Doma jsme si pouštěli cédéčka s Enyou,která nám navodila slavnostní náladu snad ještě lépe než koledy.
Takže jak to s těmi Vánocemi vlastně je?
Myslím že odpověď je jednoduchá.Vánoce a především Štědrý den,jsou svátky připomínající klid,lásku a pokoru.Připomínají nám,že bychom se měli k sobě chovat hezky po celý rok.Nejde ani o hromady dárků a jídla.To je jen bonus navrch.Základ je,jak už jsem se zmínila,dobré srdce (které má každý),radost,láska,klid a mír.
Zahoďte staré křivdy,zlá slova a špatnou náladu.Zkuste začít od začátku a změnit svůj život v lepší.I problémy se dají překonat s úsměvem a jde to potom i mnohem lépe.Dobro generuje další dobro.
Stejně jako rozsvícený stromeček v nás zažehne jiskřičku radosti,tak i úsměv na něčí tváří zažehne v našem nitru radost a pocit naděje.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.