Duše

13. ledna 2018 v 15:28 | Liška |  Myšlenky
Nedávno jsem se podrobila zkoušce svého přesvědčení.Důvodem byla diskuze na téma víra a náboženství.Je to velice ošemetné téma a velice jednoduše se může zvrtnout v dohady,hádky a v nejhorších případech i násilí.Je to hrozné,ale je to tak.Vidíme to všude kolem ve světě.
Na téma víra a náboženství jsem již jednou napsala článek.Byl sepsán po zhlédnutí jednoho skvělého filmu,pocházejícího z Indie.Jeho název je P.K. a krásně nám vysvětluje nesmyslnost tolika náboženství.

Bylo mi řečeno,že víra v Boha je vlastně nalezení klidu.Jistě,člověk potřebuje něčemu věřit.Že existují důkazy o jeho zjevení a zjevení i dalších svatých.O takových důkazech jsem nikdy nic neslyšela a žádné jsem nikdy neviděla.Ať hledám,jak hledám.Žádné nejsou.
Můj názor je takový,že to co nás stvořilo nemá žádnou podobu a žádné jméno.To všechno si vymysleli lidé v dávných dobách,aby to zkrátka měli jednodušší.Klidu člověk dosáhne i mnoha jinými způsoby.Stačí si zajít do lesa,poslechnout si příjemnou hudbu.Nemyslet na špatné věci.
Největší rána pro mě ale byla,když jsem si pro více informací přečetla Bibli.Dala jsem asi sto stran a pak se v zoufalství a beznaději zhroutila do postele a nebyla stavu ničeho.Nechci sem vypisovat své pocity.Ale ctít násilí ve jménu Boha?!A co to neustálé diktování co udělat a co nedělat?!Nebudu se více vyjadřovat.A pořád nemohu uvěřit,že se něco takového dostalo do povědomí tolika lidí.
Má víra je v lidskou duši.Ve vesmír.

A tady je můj krátký zápis z deníku.Jakési přání a výkřik do prázdna.

Mám jedno veliké přání.Je pro mně velmi důležité.Tak moc,že se jej nebojím vyslovit nahlas.Vkládám do něj totiž veškerou svou víru a sílu duše.
Mé přání.Přání zahrnující celý svět.Celé lidstvo.
Prosím,věřte své duši.
Jedině duše je tu s námi a pro nás.Duše se s námi rodí a i prožívá smrt.Je naší součástí od začátku do konce.Jen síla naší duše nás provází životem a vystavuje nás všem zkouškám.Duše je součástí našeho srdce.A bez srdce nelze žít.Pocity i správná rozhodnutí proudí ze srdce.
Srdcem cítíme,prožíváme.Žijeme.Srdce i duše jsou naším vesmírem.Vesmír je součástí nás.Neexistuje nic vyššího nad vesmír.Je to zdroj života.
Naše duše je tak obrovská.Dokáže pojmout cokoli.A zůstává s námi navždy.
Věřme jí.
Je nehmatatelná,ale přes to znamená všechno.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.