INFJ

20. ledna 2018 v 9:56 | Liška |  Myšlenky
Jak jsem přišla na to,že jsem INFJ?Narazila jsem kdysi na googlu na test osobnosti.Jedná se o test,který si dělají na vysokých školách ale je k dispozici i volně na internetu.A je zdarma.Existuje zkrácená verze a plná verze.Po dokončení testu zjistíte zda jste extrovertní/introvertní,jestli patříte mezi smyslové/intuitivní typy lidí,jestli u Vás převažuje myšlení/cítění a nakonec jestli vnímáte/usuzujete.
A pak si můžete přečíst detailní výpis vlastností,které se k Vašemu typu osobnosti váží.A kteří slavní lidé mají také takový typ :)

Kvůli své osobnosti jsem si dost vytrpěla,ale naučila jsem se vyrovnat se se svou odlišností a přijmout ji.Stále mám ale před sebou kus cesty,protože si jsem sebou neustále dost nejistá.
Přátelé si vybírám dost obezřetně a je těžké narazit na člověka stejné,nebo alespoň podobné krevní skupiny.Proto mám málo přátel a většinu volného času trávím sama.Maximálně mě to vyhovuje,protože tak mohu být ve svém vlastním světě,přemýšlet nad sebou,nad světem a v duchu prožívat nejrůznější situace.
Ráda naslouchám druhým a objevuji jejich světy.Prožívám s nimi jejich trápení i radosti a beru si z jejich vyprávění rady do života.

Mými koníčky jsou výtvarné činnosti,knihy a hudba.Od mala tíhnu k výtvarným činnostem.Ráda tvořím pro druhé,nebo do své tvorby tisknu své pocity a momentální rozpoložení.Je mi jedno jakou technikou,hlavně když vyjádřím to,co momentálně prožívám.Ve školních letech jsem měla sešity pokreslené nejrůznějšími výjevy.Často jsem měla v sešitě víc malůvek než textu.
Také ráda píšu povídky,ale zatím se mi nepodařilo sepsat něco publikovatelného.Ráda si vytvářím kompletně vlastní světy,ale nějaký ten originální příběh tomu pořád schází.Tak snad někdy...

Snadno se rozruším a nikdy nedokážu říct přesně to,co cítím a jak to vidím.Tím pádem se hodně často setkávám s nepochopením a jsem terčem nejrůznějších poznámek.Potřebuji hodně času na přemýšlení,urovnání si svých myšlenek a pocitů.Dokážu takhle strávit spoustu času.Většinou tak dojdu úplně jinam než byly původní myšlenky.Dokážu přemýšlet nad opravdu vším,co mě napadne.
Vyleká mě opravdu cokoli.Jsem nejistá sama sebou a pořád si hledám své místo na tomto světě.Špatně snáším kritiku a různé poznámky na svou osobu.Ať jsou myšleny dobře nebo zle.Je mi pak z toho smutno a zaplaví mě pocity lítosti.
Nemám ráda když mi někdo nabourá můj svět nebo kritizuje můj styl života.Jsem zvyklá dělat věci tak,abych bla spokojená.I když je to v rozporu se zvyklostmi ostatních.
Nedokážu se dívat na utrpení druhých.Snadno se rozruším a dlouho se potom dávám dohromady.Také mě lehce vykolejí zrada.Těžko odpouštím a někdy neodpustím vůbec.

Své pocity jen těžko popisuji,sama se v nich kolikrát jen těžko vyznám.Jak sáhodlouze umím mlčet,tak i dokážu stejně sáhodlouze povídat,jen to vyjadřování se to komplikuje.Proto se raději vyjadřuji písemnou formou.Jedině tak mohu dát plný průchod svým myšlenkám a mé vyprávění má hlavu a patu.

Tak snad jsem sepsala všechno,co jsem chtěla.Doufám že to postačí pro představu,jak asi vypadá svět INFJ člověka.

 


Komentáře

1 jeife | E-mail | Web | 25. ledna 2018 v 18:11 | Reagovat

Máš jednoduchej, ale krásnej design :) Jé, že by tu byl někdo stejně jinej jako já? Mám podobnej .. vlastně to nepovažuju za problém :D Jsem na tom podobně jak ty :)
Děláš docela normální věci ... :) Taky ráda tvořím, ale přidalo se bubnování, místo ježdění na koni s ním běhám a pane bože, jsem vegan :D skvělej základ pro to, aby ostatní lidi zvedli obočí :) Takže buď vklidu, přijdeš mi docela normální :D
S kritikou jsem to měla dřív podobný, když mi někdo něco vyčítal, často jsem to pak obrečela, ještě že tyhle puberťácký období jsou pryč. Možná i díky tomu, že jsem si uvědomila, že nejdůležtejší názor na sebe je pro mě ten můj. Když jsem dost dobrá pro sebe, může mi být jedno, co si o mě myslí ostatní. Což je konec konců a začátek začátků také jedním z důvodů, proč na mě lidi zvedaj obočí. Když má někdo špatnej den a začne mi vyčítat něco, co fakt není moje zodpovědnost, má smůlu. Stojím, usmívám se (to kolikrát pro jeho naštvání stačí), a pak mu klidným hlasem řeknu "hmm, musí to pro tebe být těžké" :D
Hm, utrpení taky nesnáším ... důvod proč přestaat jíst živočišné veci. Díky tomu jsem se pak začla zajímat i o lidi, kteří potřebují pomoct :)

... ještě že jsem si přečetla tenhle článek, teď už vím, že možná jsem INFJ. I když vůbec nemám tušení, co to je za zkratku :D
Jen fajn den :)

2 Liška | Web | 25. ledna 2018 v 19:15 | Reagovat

[1]: Ahoj,děkuji za pochvalu a hned na začátek upřesnění:INFJ znamená introvertní,intuitivní člověk s převahou usuzování podle pocitů.Tento typ lidí se řadí mezi umělecky zaměřené.
Jinak jsem taky vegan už téměř tři roky.Nějak se o tom mezi lidmi nezmiňuju,prostě si v práci rozbalím svačinu a jím.Nikdo nekouká,jídlo vypadá jako jídlo.Klid,pohoda.
Poslední dobou cítím potřebu učit se hrát na hudební nástroj a celkově začínám tíhnout k hudbě.Proto se chystám k pořízení elektrické kytary a uvidím co mi to dá :)
Děkuji za Tvůj komentář!Jsem ráda,že jsem poznala někoho dalšího z té malinké skupinky podobných lidí jako já ♥

3 jeife | E-mail | Web | 25. ledna 2018 v 20:20 | Reagovat

[2]: Super, díky za vysvětlení :)
Vegan na blogu <3 hurá, nejsem tu sama. Poslední dobou jsem fakt měla ten pocit.
Téda, to jedeš ve velkém. Já kytaru zkoušela, ale to bylo pořád, že dělám něco špatně. A já chtěla hrát, ne se učit sáhodlouhý věci o kytaře a notách :D A na to je buben fajn :)
Taky jsem ráda :) budu sem chodit častěji <3 škoda jen, že nemáš v menu odběr :(

4 jeife | E-mail | Web | 28. ledna 2018 v 14:52 | Reagovat

Byla jsem tu, pokud budeš psát články častěji, ráda si je přečtu a hodím ti komentář. Má to smysl :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.